обладнання сенсорної кімнати

Повітряно-бульбашкові колони - дають сильну зорову, тактильну і слухову стимуляцію. Безпечні акрилові дзеркала, поміщені за бульбашковою трубкою, підсилюють цей ефект, а м'які платформи для трубок дозволяють близько і з великою зручністю відчути їх терапевтичні можливості. Стандартна бульбашкова трубка м'яко змінює колір по всій висоті руху  бульбашок. Доторкніться до трубки, і Ви відчуєте м'яку вібрацію бульбашок. Для створення м'якого, зручного сидіння, бульбашкова колона оснащується "М'якою платформою". А "Безпечне кутове дзеркало" створює неповторний оптичний ефект розширення простору.

Сухий дощ (душ) - шатер з різнокольорових атласних стрічок. Стрічки спускаються вниз немов струмені води, їх приємно торкатися, перебирати в руках, проходити крізь них, торкаючись обличчям і тілом. Він стимулює тактильні відчуття, допомагає сприйняттю простору і свого тіла в ньому. За "струменями" можна сховатися від зовнішнього світу, (що особливо підходить для аутичних дітей).

Сухий басейн - наповнений пластиковими кульками - чудовий засіб для точкового масажу всього тіла, крім того, постійна зміна положення тіла в басейні сприяє розвитку вестибулярного апарату. Створює позитивний психоемоційний фон.

Тактильна панель - для розвитку відчуття дотику розміщені предмети різної форми і фактури - з ворсу, тканини, дерева, пластмаси і т.п. Обмацуючи їх, дитина вчиться розрізняти різні властивості предметів: теплий - холодний, м'який - жорсткий, круглий - квадратний. Поліпшується зорово-моторна координація і чутливість кінчиків пальців. Вони дають можливість освоєння нових відчуттів, що особливо важливо для людей з вадами зору та слабочуючих дітей.

Безпечний оптико волоконний пучок «Зоряний дощ» - водоспад величезного числа тонких волокон, по всій довжині яких то спалахують, то гаснуть різнокольорові "зірочки". Волокна можна перебирати, тримати, обмотувати навколо рук, тіла, лежати на них. Кольори, що переливаються привертають увагу і заспокоюють, сприяють зоровій стимуляції, знімають емоційну напругу.

Пуфік – крісло – це сидінняяке приймає форму тіла та слугує ідеальною опорою для дитини. Поверхня пуфика сприяє тактильній стимуляції частин тіла, що торкається до неї. Гранули, що наповнюють пуфік, справляють легкий масажний вплив, сприяючи кращому розслабленню.

Столи для пісочної анімації. - Складно перерахувати всі позитивні ефекти малювання на піску. Розвиває: ручну моторику дитини; сенсорно-перцептивну сферу; пізнавальну сферу (сприйняття, увага, пам'ять, образно-логічних е мислення, просторові уявлення); рефлексію; процеси психоемоційної саморегуляції.

Формує: творчий потенціал; навички конструктивного спілкування з однолітками і дорослими; здатність саморегуляції і адаптапціі в нових умовах.

Стабілізує і гармонізує: емоційно-вольовий та психоемоційний стани.

Рятує від: страху помилок; невпевненості у своїх силах; сумнівів; стресогенних факторів; депресивних станів.

Сенсорна стежка для ніг - впливає на рецептори стопи, що стимулюють внутрішні органи, сприяє профілактиці плоскостопості, надає оздоровчий ефект. Розвиток вестибулярного апарату, координації рухів, мови, вміння передавати відчуття, емоції.

Дзеркальна куля - промені світла перетворюється в нескінченну безліч "зайчиків", які, немов маленькі зірочки, плавно ковзають по стінах, стелі та підлозі. У поєднанні зі спокійною музикою, ці відблиски створюють відчуття казки, заворожують, розслабляють, заспокоюють плавною течією, грою світла і кольору, посилюють зорові відчуття.